Research

Name (Last First Middle)AbbrLaboratory
Maeda Mizuo Bioengineering Laboratory
Maehara Takanori AIP Discrete Optimization Unit
Makino Junichiro R-CCS Particle Simulator Research Team
R-CCS Co-Design Team
Masuda Ken-ichi BZP Vaccine Innovation Laboratory
Masuya Hiroshi BRC Resource Advancement Unit
Mataga Nobuko CBS Support Unit for Bio-Material Analysis
Matsuba Hiroya R-CCS HPC Usability Research Team
Matsubayashi Takeshi BZP Voxel Engineering Laboratory
Matsui Minami CSRS Synthetic Genomics Research Group
Matsumoto Takeshi RCH Business Promotion Group
Matsumoto Yuji AIP Knowledge Acquisition Team
Matsuoka Satoshi R-CCS RIKEN Center for Computational Science
Matsuzaki Fumio BDR Laboratory for Cell Asymmetry
Matsuzaki Masanori CBS Brain Functional Dynamics Collaboration Laboratory
Mazuka Reiko CBS Laboratory for Language Development
Mchugh Thomas John CBS Laboratory for Circuit and Behavioral Physiology
Midorikawa Katsumi RAP RIKEN Center for Advanced Photonics
RAP Attosecond Science Research Team
Mikoshiba Katsuhiko CBS Laboratory for Developmental Neurobiology
Minami Kazuo R-CCS Application Tuning Development Unit
Minamide Hiroaki RAP Tera-Photonics Research Team
Minoda Aki IMS Epigenome Technology Exploration Unit
Minoh Michihiko ISC Head Office for Information Systems and Cybersecurity
Miyajima Daigo CEMS Information Transforming Soft Matter Research Unit
Miyamichi Kazunari BDR Laboratory for Comparative Connectomics
Miyashita Yasushi CBS RIKEN Center for Brain Science
CBS Laboratory for Cognition Circuit Dynamics
Miyawaki Atsushi RAP Biotechnological Optics Research Team
CBS Laboratory for Cell Function Dynamics
CBS RIKEN CBS-Olympus Collaboration Center
Miyoshi Takemasa Prediction Science Laboratory
R-CCS Data Assimilation Research Team
Mizuno Kei RCH Health Evaluation Team
RCH Health Metrics Development Team
BDR Laboratory for Health Estimation
Mochida Keiichi CSRS Bioproductivity Informatics Research Team
Mochizuki Atsushi Theoretical Biology Laboratory
Momozawa Yukihide IMS Laboratory for Genotyping Development
Moore Adrian Walton CBS Laboratory for Neurodiversity
Morimoto Mitsuru BDR Laboratory for Lung Development and Regeneration
Morimoto Kouji RNC Superheavy Element Device Development Team
Morishita Yoshihiro BDR Laboratory for Developmental Morphogeometry
Morita Kosuke RNC Superheavy Element Research Group
Moro Kazuyo IMS Laboratory for Innate Immune Systems
Motegi Hisao BRC Support Unit for Quality Management
Motizuki Yuko RNC Astro-Glaciology Research Group
Mukai Hidefumi BDR Laboratory for Molecular Delivery and Imaging Technology
Murakawa Yasuhiro IMS RIKEN-IFOM Joint Laboratory for Cancer Genomics
BZP RIKEN-HMC Clinical Omics Unit
Murayama Masanori CBS Laboratory for Haptic Perception and Cognitive Physiology
Mushiroda Taisei IMS Laboratory for Pharmacogenomics
IMS Laboratory for International Alliance on Genomic Research
Muto Etsuko CBS Laboratory for Molecular Biophysics